تب سنج و درجه تب

تب سنج  در گذشته کمتر در دسترس همگان قرار داشت و روش های سنتی برای مشخص شدن آن بیشتر به کار می رفت. اما امروز این وسایل تنها در دسترس پزشکان نیستند و همه ما می توانیم در خانه یک تب سنج داشته باشیم. برای سنجش میزان تب و حرارت بدن خودتان یا فرزندتان می توانید از تب سنج های دیجیتال و دقیق استفاده کنید تا در زمانی بسیار کوتاه و با دقت بسیار بالا میزان درجه حرارت بدن را به شما نشان می دهند. یکی مزایای تب سنج های دیجیتال ، بالا بودن دقت انداره گیری آن ها است به طوری که در بسیاری از مدل ها این دقت به میزان یک دهم سانتی گراد می رسد. تب سنج های دیجیتال را می توانید زیر زبان یا سایر نقاط بدن مثلا زیر بغل قرار دهید.

مزایای تب سنج دیجیتال

  1. از مزایای تب سنج های دیجیتال ایزومد که بسیار هم و کاربردی است آن است که علاوه بر نمایش میزان درجه حرارت بدن ، این نوع تب سنج آخرین درجه حرارت را ذخیره کرده تا با درجه حرارت بعدی که از بیمار می گیرد مقایسه کند. زیرا در مورد افراد بیماری که تب دارند تغییر دمای بدن نیز بسیار مخم است و باید به آن توجه زیادی نشان داد.
  2. تب سنج های دیجیتال معمولا به وسیله باتری های ساده کار می کنند که بسیار کم مصرف بوده و در صورت تمام شدن شارژ به راحتی و با قیمت مناسب قابل تعویض است.
  3. ویژگی دیگر تب سنج دیجیتال آن است که هر فردی با هر میزان توانایی می تواند از آن استفاده کند و استفاده از آن بسیار ساده است. صفحه نمایش بزرگ و خوانا به شما کمک می کند به راحتی میزان درجه حرارت بدن را ببینید.
  4. اگر بعد از استفاده از تب سنج های دیجیتال فراموش کردید آن ها را خاموش کنید ، دستگاه بعد از چند دقیقه بدون اسفاده ماندن به طور خودکار خاموش می شود تا از هدر رفتن انرژی و شارژ باتری جلوگیری شود.
  5. تب سنج های دیجیتال ایزومد محدوده دمای اندازه گیری آن است که تمام دماهایی که بدن انسان می تواند داشته باشد را نشان می دهد. معمولا محدوده دمایی که تب سنج های دیجیتال اندازه گیری می کنند 32 تا 42 درجه سانتی گراد است.

6. بسیاری از تب سنج های دیجیتال پیشرفته حتی بدون تماس با بدن و در فواصل کوتاهی مثلا چند سانتی متری می توانند با دقتی بالا دمای بدن را تعیین کنند.

و همچنین بعضی از تب سنج های دیجیتال مجهز به سیستم عیب یاب و تعمیر داخلی هستند. به طوری که در صورت بروز مساله و مشکل درونی که در صورت بروز مساله و مشکل درونی که باعث می شود تب سنج ایزومد کار کند و یا اشتباه اندازه گیری کند ، خود به خود و به طور هوشمند مشکل برطرف می شود. البته این امکان در تمامی مدل ها وجود ندارد و باید زمان خرید به آن توجه کنیم.

سرعت تب سنج دیجیتال

  1. از دیگر مزایای دستگاهای تب سنج دیجیتال سرعت عملکرد بسیار پایین آن است که در بسیاری از مدل های آن کمتر از 30 انیه و در بعضی حدود 1 ثانیه است. در تب سنج های آنالوگ حدود 3 دقیقع طول می کشد تا جیوه از حالت جاند به مایع تبدیل شده و بالا رفتن مایع از شیشه میزان درجه حرارت بدن را نشان می دهد. اما تب سنج های دیجیتال مشکلکندی تب سنج های آنالوگ را نداشته و در زمان کوتاهی میزان حرارت بدن را نشان می دهند.

2. تب سنج های دیجیتال تحت تاثیر دما و شرایط محیطی نیز قرار نکرفته و با دقت بسیار بالایی میزان تب بدن را مشخص می کنند.

با این که قالبا شما با لمس کردن پیشانی نوزاد می توانید متوجه بالا رفتن دمای بدن او شوید اما فقط به کمک یک ترمومتر یا تب سنج می توان میزان بالا بودن دمای بدن را تعیین کرد. حتی اگر کودک شما احساس کند که بدن او گرمتر از حد معمول است شما لزوما نیاز ندارید که دمای بدن او را چک کنید مگر اینکه علائم بیماری های دیگر نیز وجود داشته باشد. خواندن دمای بدن نوزاد ممکن است به چگونگی اندازه گیری دمای بدن و عوامل دیگر بستگی داشته باشد. دمای بدن کودک و علائم دیگر بیماری به پزشک در یافتن بهترین روش درمانی کمک می کند.

اگر کودک شما بیمار باشد و شما فک کنید که او تب دارد؛ روش های متعددی برای اندازه گیری دمای بدن وجود دارد. انتخاب هوشمندانه نوع تب سنج و دانستن چگونگی اندازه گیری دمای بدن کودک از اهمیت زیادی برخوردار است.

تب سنج در برند های زیر موجود میباشد:

لایکا،براون، رزمکس، چیکو، مدیسانا، مایکرولایف

واحد فروش:

☎️034-34228887

?09132930456

تجهیزات پزشکی، افراتجارت کریمان، تب سنج، تب سنج جیوه ای، تب سنج دیجیتال، درجه تب جیوه ای، درجه تب دیجیتال، ترمومتردیجیتال، ترمومتر جیوه ای، ترمومتر دهانی، تب سنج دهانی، درجه تب دهانی