لنست( لانست)

لنست یا سوزن تست قند خون از وسایل و تجهیزات پزشکی می باشد که دبه طور معمول استریل و یکبار مصرف است. لنست ها دارای سوزن بسیار نازکی می باشند که جهت گرفتن اندک خون مویرگی به اندازه یک قطره بطور سریع و بدون درد، برای انجام آزمایشات پزشکی استفاده می شود.

انواع لانست

1.لنست اتوماتیک یا سیفتی لنست

2.لنست های گلوکومتری (چهار پر، دو پر)

اتو لنست (سیفتی لانست)

نوعی لانست استریل یکبار مصرف می باشد که جهت اطمینان از یکبار مصرف بودن آن، به گونه ای طراحی شده است که با یکبار استفاده سوزن آن به صورت پرتابی زها شده و قابلیت استفاده مجدد را ندارد. از این رو به آن سیفتی لنست می گویند.اتو لنست ها جهت استفاده به هیچ وسیله پزشکی تلفیقی نیاز ندارند.

کاربردهای اتو لنست:

عمده کاربرد اتو لنست یا سیفتی لنست در دسته بندی های زیر جای می گیرد:

1.انتقال خون: تعیین گروه خونی و غلضت خون

2.پزشکی قانونی: تعیین گروه خون و برخی از ازمایشات ژنتیکی و خونی

3.مرکز جمع آوری پلاسما: جهت تعیین غلضت خون

4.کف پای نوزادان بین 3تا 5 روزه: برای انچام آزمایشات ژنتیکی

چگونه از اتو لنست استفاده کنیم؟

1.ابتدا درب محفظ را بر می داریم.

2.لنست را بر موضع مورد نظر که عموما نوک انگشت می باشد، قرار می دهیم.

ویژگی های اتو لانست:

گیج (Gauge): گیج لنست در حقیقت یک معیار بین المللی برای نشان دادن ضخامت سوزن می باشد و هرچه این عدد بزرگتر باشد بیانگر نازک تر بودن سورن می باشد گیج اتولنست بطور معمول 21 می یاشد.

طول سوزن: عمق نفوذ یا قد سوزن همان ارتفاع سوزن می باشد که در پوست فرو میرود و این عدد در اتولنست ها بطور معمول 3.4 میلی متر می باشد.

لنست های غیر اتوماتیک:

این نوع از لنست ها( سوزن تست قند خون)متشکل از سوزن چهار پر یا دوپر و قلم لنست می باشد.

لنست های دوپر یا چهار پر که اصطلاحا به لنست خونگیری موسوم می باشند، معمولا برای نمونه برداری از خون جهت انجام آزمایش قند خون (دیابت) استفاده می شوند. از این رو به آن لنست گلوکومتری نیز می گویند. لنست های چهار پر یا دو پر جهت استفاده می بایست درون وسیله مخصوص که قلم لنست یا لانست نام دارد قرار گیرند.

تفاوت دو اصطلاح دو پر و چهار پر در حقیقت همان ظاهر فیزیکی محصول می باشد که در مدل های چهار پر بدنه اصلی لنست بصورت یک بعلاوه از چهار قسمت تشکیل شده و در مدل های دئ پر بصورت یک استوانه که دو طرف آن برآمدگی در امتداد هم دارد. و بسته به نوع قلم لنست زدنی که وجود دارد از سوزن های مخصوص خود استفاده می شود.

واحد فروش:

034-34228887

034-34234580

09132930456

09014909693

 

تجهیزات پزشکی،افراتجارت کریمان، لنست، لانست، سوزن تست قند خون