آبسلانگ

آبسلانگ ابزاری ساده است که هنگام معاینه حلق بیماران بکارمیرود تابالا آمدن زبان مانع معاینه نشود.معمولا طول آبسلانگ حدود10سانتیمتر و عرض آن 2سانتیمتر است.سطح آبسلانگ مسطح بوده و دوسرآن تقریبا گرد است.

انواع آبسلانگ:

  • چوبی
  • پلاستیکی

نکات کاربردی در استفاده از آبسلانگ یا چوب بستنی پزشکی:

از جایی که این وسیله ساده بامحاط سطحی دهان و مجرای گوارشی ارتباط مستقیم پیدا میکند باید مراقبت های ویژه ای صورت گیرد تا به تمیزی این وسیله لطمه ای وارد نشود،هنگام کار با آن حتما از دستکش یکبارمصرف استفاده شود و پس ازکار با آن از محیط دور شود و دیگرمورد استفاده قرار نگیرد.

اهمیت آبسلانگ چوبی:

آبسلانگ های چوبی قطعا برای دفاترپزشکی،کابینت های پرشکی و اتاق های کمک های اولیه مفیدهستند.آبسلانگ چوبی یا چوب بستنی پزشکی تک بنظر یک ایزار معاینه پزشکی معمولی است اما برای پزشکان این امکان را ایجاد کرده است که بیماران از طریق دهان معاینه شوند تا هرگونه بیماری درحال توسعه یا قابل ملاحظه ای کشف نموده که به نوبه خود میتواند مانع گسترش عفونت و پیشرفت بیماری راشود.

کاربردهای مختلف آبسلانگ چوبی:

آبسلانگ های چوبی تک علاوه بر پزشکی و برای استفاده دردهان برای دیدن گلو و دهان برای مخلوط کردن مواد وروغن ها هم قابل استفاده هستند از جمله کاربرد های دیگر آبسلانگ پوبی میتوان به تست برای شکستگی فک پاین اشاره کرد که در واقع دراین روش چوب بستنی پزشکی را دربین دندان ها قرارمیدهند سپس پزشک و بیمار سعی میکنند هرکدام این چوب را بشکنند در صورت وجود شکستگی در فک پاین،بیمار به احتمال زیا قادر به نگهداشتن آبسلانگ چوبی زبان به اندازه کافی بین بین دندان هایش نیست.

آبسلانگ با برندهای زیر موجود میباشد:

TONGUE DEPRESSOR_HIKO_BEYBI_خزر چوب _ مک چوب و…

واحد فروش:

☎️034-34228887

?09132930456

 

تجهیزات پرشکی،افراتجارت کریمان، آبسلانگ، آبسلانگ خزر چوب، آبسلانگ مک ، آبسلانگ HIKO، آبسلانگ هایکو، آبسلانگ بیبی، آبسلانگBEYBI، آبسلانگ TONGUE DEPRESSOR