سوند

سوند ادراری متشکل از لاتکس،پلی اورتان و یا لوله سیلیکون است.

درجنبه درمانی میتوان از سوند برای کاهش فشار مثانه در بیماران دچار احتباس ادراری حاد یا مزمن در نتیجه وضعیت هایی چون انسدادمجاری ادراری زیرمثانه یا مثانه نوروژنیک استفاده نمود.

در مبتلایان به هماچوری آشکار ممکن است سوندگذاری و سپس شست و شو برای خارج کردن خون و لخته ها از مثانه لازم گردد.

درجنبه تشخیصی میتوان از جای گذاری سوندادراری جهت گرفتن نمونه ادرار غیرآلوده برای آزمون های میکروب شناختی،اندازه گیری پرونده ادراری دربیماران به شدت ناخوش یا طی اقدامات جراحی و یا اندازه گیری حجم ادرار باقیمانده پس از ادرار کردن درصورت عدم دسترسی به روشهای غیرتهاجمی مثل سونوگرافی استفاده کرد.

نباید از سوندگذاری بعنوان درمان روتین بی اختیاری ادراری استفاده نمود.درصورت امکان باید از اقدامات کمتر تهاجمی بهره گرفت تا از ایجاد عوارض ناشی از سوندپایدار جلوگیری به عمل آید.دربرخی بیماران میتوان از دارو های ضد موسکارینی استفاده کرد.

سوند نلاتون

کاربرد:سوندنلاتون لوله باریک،توخالی و انعطاف پذیری است که برای جمع آوری ادرار،درون مثانه قرار داده میشود.

جنس:ساخته شده از پلیمر

استریل:این محصول باگاز اتیلن اکسایداستریل میشود.

سوندفولی

سوندفولی در صنعت تجهیزات پزشکی یک لوله نازک و استریل است که به داخل مثانه واردمیشود تا ادرار را تخلیه کند.از آنجایی که میتواند در درون مثانه جای گیرد،به آن یک سوندماندگار نیزمیگویند.درانتهای این سوند یک بادکنک قراردارد که باعث نگهداری سوند درمحل میشود.این بادکنک با آب استریل پرشده است تا مانع از خارج کردن سوندازمثانه شود.ادرار از طریق لوله سوند به یک کیسه تخلیه میشود که هنگام پرشدن آن خالی میشود.این روش برای قراردادن یک سوند،سوندیزاسیون نامیده میشود.

سوند با برندهای زیر موجود میباشد:

 SUPA_VITRO MED_ NOVA TEX_NOVA TUBE _ NOVA CATH و…

واحد فروش:

☎️034-34228887

?09132930456

تجهیزات پزشکی، افراتجارت کریمان، سوند، سوند فولی، سوند نلاتون