ماسک سه لایه کشدار

ماسک سه لایه یا فیس ماسک پزشکی،یک ماسک یکبار مصرف برای محافظت فرد درمقابل محیط است که بر روی بینی و دهان قرار میگیرد.یک ماسک صورت معمولی بطور معموا دارای یک،دو یا سه لایه پارچه ای تخت یا پلاستیکی است که بوسیله یک کش نرم به دور گوش حلقه میشود کهگاهی اوقات به آنها ماسک سه لایه کشدار نیز گفته میشود. جنس ماسک های سه لایه معمولا از کاغذ یا پارچه  پنبه ای است.

فیس ماسک ها معمولا برای اهداف مختلفی در دسترس هستند.به عنوان مثال از ماسک های سه لایه برای رعایت بهداشت در هنگام پخت غذا استفاده میگردد که معمولا یا عنوان ماسک های کاغذی نیز نامگذاری میگردند.ماسک های کاغذی به دلیل سطح حفاظت پایین برای اهداف پرشکی مانند جلوگیری از بیماری های عفونی استفاده نمی گردند.

در مورد ماسک های سه لایه بیشتر بدانید:

با ضخامت های متفاوت و با قابلیت های مختلف و در عین حال به منظور تنفس راحت تر حین انجام فعالیت کاری ماسک های سه لایه یا روزانه طراحی و تولید میشوند.

این ماسک های سه لایه جهت جلوگیری از نفوذ ذرات معلق موجود در هوا از قبیل میکروب ها (ویروس ها و باکتری ها) به داخل دهان یا بینی مورد استفاده قرار میگرند.فیس ماسک ها یا ماسک های سه لایه معمولا از افرادی که در معرض مواجه یا بزاق و یا ترشحات تنفسی دیگران هستند،کمک می نماید.

در حالی که ماسک های سه لایه میتوانند در برابر ذرات بزرگ معلق در هوا کارا و موثر باشند اما در برابر ذرات بسیار ریز که ممکن است از طریق سرفه،یا عطسه انتقال یابند هیچگونه بازدهی ندارند.

ماسک های سه لایه یا فیس ماسک ها یکبار مصرف بوده و در صورت آسیب تنفس کردن از طریق این ماسک ها دشوار خواهد بود.

ماسک جراحی چیست؟

 

ماسک جراحی از پارچه یا سایر مواد مانند پروپیلن پزشکی ساخته شده است. پرسنل پزشکی برای جلوگیری از انتقال میکرو ارگانیسم های موجود در هوا در حین عمل جراحی استفاده میکنند. ماسک های جراحی یکبار مصرف بوده و قابل شستشو و یا بازیافت نمیباشند.

بطور کلی یک ماسک جراحی یا کیفیت از حداقل سه لایه ساخته شده است. ماسک سه لایه حراجی حاوی یک لایه هیدروفیلیک(آب دوست یا جذب کننده رطوبت) است،که از یک لایه داخلی،یک لایه فیلتر میانی،و یک لایه هیدروفوبیک (یا آب گریز) تشکیل شده است.

یک ماسک جراحی حداقل باید 80 درصد کارایی تصفیه باکتری داشته باشد.اطلاعات مربوط به ترکیب مواد این کاسک ها بر روی جعبه وجود دارد. این اطلاعات شامل پلی پروپیلن و نوع پارچه مثل melt-blown یا ضد رطوبت میباشند.

 

ماسک فیلتردار چیست؟

 

ماسک N95

طبق تعریف قوانین NIOSH (مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری) در رابطه با تایید نقشحفاظتی ماسک های تنفسی (CFR 84 42) عبارت     ” N95″ (ماسک N95) برای اشاره به یک ماسک فیلتردار استفاده میشود،نه یک ماسک تنفسی.

کلاس های فیلترهای ماسک فیلتردار

فیلترهای ماسک فیلتردار براساس ویژگی هایی که در بحث عملکرد و کارایی دربرابر مواد سمی روغنی وغیر روغنی دارند،کلاس بندی میشوند. 9 کلاس طبقه بندی فیلتر وجود دارد. سه سطح در رابطه با کارای فیلتر، هرکدام با سه دسته در ارتباط با میزان  مقاومت دربرابر از بین رفتن کارایی فیلتر.

کارایی فیلتر در ماسک فیلتردار

سطوحکارایی فیلتر در ماسک فیلتردار عبارتند از 95% ، 99% و 99.97%. تحت شاخص های NIOSH، موادفیلتر در سرعت جریان 1pm 85

به منظور بررسی میزان نفوذ ذراتی باقطز آیرودینامیک پزشکی 3%میکرو متر تست میشوند تابرای اینکه در کدام یکی از سه دسته های زیر قرار گیرند،بررسی شوند:

نوع 100(کارایی99.7%)، نوع 99(کارایی 99%) ونوع 95(کارایی 95%).

 

ماسک نمدی چیست؟

از ماسک نمدی برای حفاظت از سیستم تنفسی کارکنان در صنایع استفاده میشود.

تجهیزات حافظت از سیستم تنفسی:

تجهیزات حفاظت از سیستم تنفسی یا ماسک های تنفسی بنا به تعریف وسایلی هستند که به منظور حفاظت سیستم تنفسی طراحی شده اند تا از استنشاق هوای آلوده جلوگیری نماید.ماسکها این حفاظت را هم بوسیله گرفتن آلاینده ها از هوای استنشاقی و هم به وسیله هوا رسانی از طریق یک منبع هوای قابل استنشاق تامین میکنند.

ماسک های حفاظت تنفسی بطور کلی به دو دسته اصلی تقسیم میشوند:

  • ماسک های تصفیه هوا
  • ماسکهای رساننده هوای اتمسفری

1.ماسک های تصفیه هوا:

ماسک هایی هستند که آلاینده های موجود در هوای استشاقی را میگیرند و خود به چهار دسته تقسیم میشوند:

  • ماسک های حذف کننده ذرات
  • ماسک های حذف کننده گازها و بخارات
  • ماسک های الکتریکی تصفیه کننده هوا
  • ماسک های نجات

2.ماسک های هوا رسان

ماسک هایی هستند که هوا را ازطریق منبعی غیراز هوای اطراف،تامین میکنند.این گروه از ماسک ها در شرایطی استفاده میشوند که یا فیلتر مناسب جهت حذف آلاینده موجود درهوای محیط وجود نداشته باشد و یا تراکم اکسیژ درمحل کمتر از 21% باشد.

 

واحد فروش:

☎️034-34228887

?09132930456

تجهیزات پزشکی، افراتجارت کریمان، ماسک، ماسک سه لایه کشدار، ماسک نمدی، ماسک فیلتردار، ماسک N95،ماسک بنددار