چسب بخیه

جراحی ها اصولا در طول چندین قرن گذشته توسط بخیه انجام می شدند و با وجود پیشرفت های اخیری که پس از روی کار امدن سوزن های استخوانی و نخ ابریشم صورت گرفت ، این روند همچنان به بدن انسان آسیب می زند. اما ظاهرا روش های جدیدی در دست آزمایش است تااین آسیب را به حداقل برساند.

مخترع چسب جایگزین بخیه:رئیس بخش تحقیقات مرکز پاریسی به گفته دکتر Maria Pereira بخیه ها بافت های آسیب پذیر و زمان بری هستند ، که از لحاظ فنی نیز به چالش کشیده اند .اما راه حل زیستی این محقق می تواند جایگزین بخیه شود . چسب اختراع شده توسط این محقق بسیار چسبنده ، آبگریز و قابل تجزیه است و به کمک نور LED درمان می شود . برخلاف سایر چسب ها که حلال در آب هستند ، این چسب قادر است در محیط های کاملا خیس مانند قلب نیز دوام بیاورد .

کاربرد چسب بخیه موریس

آسیب به پوست از آسیب های رایج در زندگی های امروزی است . بسیاری ازاین آسیب ها تنها اسیب وارده به فرد است ، به فرض دستتان را باچاقو می برید. اما درتعدادی از موارد آسیب به پوست در کنار دیگر آسیب ها رخ می دهد ، همچون بیماران تصادفی که درکنار زخم های پوستی از شکستگی ، آسیب به احشا و … نیز رنج میبرند . برای ترمیم زخم ها روش های متفاوتی همچون نوار چسب ، چسب بافتی ، بخیه و … وجود دارد ، اما هیچ کدارم را نمی توان به عنوان روش صددرصد کامل و مناسب برای هر نوع آسیبی پوستی بکار برد.

نوارچسب از موادی تشکیل شده که معمولا مقاوم در برابرآب و هوا بوده و در زیر آن لایه ای چسبناک قرار دارد. معمولا عرض این نوارها در حد چند میلی متر و روی لایه ای از کاغذ در پوششی محافظ است.به این نوار چسب ها، چسب بخیه هم گفته می شود. برای استفاده ازاین نوار ها باید زخم به خوبی شسته شده و خشک شود .سپس لبه های زخم را به دقت در کنار هم قرار داده شده و نوارها عمود بر سطح بریدگی چسبانده شود . ازاین روش در اورژانس ها ،درمانگاه ها ، و حتی اتاق عمل استفاده می شود

      مزایا:

  • چسب بخیه موریس و3Mبه دلیل سهولت مصرف ،عدم نیاز به ماده بی حسی و به جا نگذاشتن اثر برپوست،بسیارکاربردی شده اند. ازاین روش میتوان براحتی در زیر گچ برای اندام های شکسته استفاده کرد . در قیاس با بخیه ،مقاومت بیشتری نسبت به عفونت دارد. آب و رطوبت اثر اندکی بر میزان کشش آنها بر لبه های زخم دارد بااین حال توصیه می شود که در محل هایی که خونابه زیاد وجود دارد ،کمتر استفاده شود .

      کاربرد:

  • نوارچسب در زخم هایی که کشش پوستی کمی برآنها واردمی شود،کاربرد دارند . در مواردی که پوست زیاد باز شده و ممکن اسب چسب ها باز شوند،عده ای از پزشکان ابتدا چند بخیع عمقی زده و سطح پوست را با این نوارها به هم نزدیک می کنند که اثرات زیبایی خود را حفظ کرده و لبه های زخم از هم جدا نشود. این روش برای پیشانی ،چانه،برجستگی های گونه ،قفسه سینه و مناطق غیر مفصلی در اندام ها مناسب است .

    منبع مصرف:

  • چسب بخیه3M برای مواردی همچون زخم های موجود روی مفاصل،زخم هایی با لبه های نامنظم یا همراه با کنده شدن بخشی از پوست ، زیر بغل ،کف دست و پا ،زخم هایی که ترشحات فراوان یا خونریزی مداوم دارند ، در ناحیه سر یا هرجایی که موی فراوان دارد ، به کار نمیرود . فراموش نکنید که استفاده و عدم استفاده ازاین روش ترمیمی را به پزشکی موکول کنید که از چگونگی استفاده ،عوارض و کارایی آن اطلاع کافی داشته باشد . استفاده خودسرانه از روش های ترمیم زخم ها ممکن است سیر درمانی را به تاخیر بندازد یا با عوارضی از نظرزیبایی و ترمیم زخم همراه باشد.

 

چسب بخیه با برندهای زیر موجود میباشد:

MORIS _ PHARMAPLAST _ 3M _ IHT و…

واحد فروش:

☎️034-34228887

?09132930456

 

تجهیزات پزشکی، چسب، چسب بخیه، چسب بخیه تی اچ تی، چسب بخیه تری ام، چسب بخیه M3، چسب بخیه موریس، چسب بخیه فارما، چسب بخیه فارما پلاست، چسب بخیه THT، چسب بخیه MORIS، چسب بخیه PHARMAPLAST