چسب زخم

بعضی وقتها ممکن است به دلیل بی احتیاطی و بی دقتی به پوست دستمان آسیب برسانیم .بیشتر این بریدگی ها سطحی بوده وبا زدن یک چسب زخم بهبودمی یابد.شایدشما هم جزء آن دسته ازکسانی هستید که پوست دست حساسی دارید و برای خرید یک چسب زخم باسوالات زیادی مواجه میشوید.دراین مقاله به تعدادی از سوالات مطرح شده دراین زمینه پاسخ داده شده است.

زخم ها به چند دسته تقسیم میشوند:

وقتی از زخم پوست صحبت میکنیم یعنی قوام و دوام طبیعی پوست به وسیله یک شی ازبین رفته است.پوست ازلایه های مختلفی ایجادشده است.

باند سفیدی که داخل چسب است از موادخاصی تشکیل شده است:

داخل چسب بیشتر از زینک است در ضمن جذب کننده خوب رطوبت است وبه ترمیم کمک میکند.حتما باید این باند سفید روی زخم قرار بگیرد تا نوار چسب مستقیما روی زخم قرارنگیرد.

برای چه نوع زخم هایی میتوان از چسب زخم استفاده کرد؟

چسب زخم برای زخم های تمیز و سطحی کاربرد دارد.

حین خرید یا استفاده از چسب زخم باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مهمترین مساله این است که چسب استریل باشد.چسب زخم ها یک لایه محافظ دارند که معمولا پارچه ای است و جلوی خفه شدن پوست و مرطوب شدن زیاد آن را میگیرد.به عبارتی چسب زخم باید توانایی گرفتن رطوبت از پوست و تبادل هوا راداشته باشد.نکته مهمتر اینکه درون آن موادآلرژی زا و تحریک کننده پوست بکارنرفته باشد.چسب برای زخم کار بخیه را انجام میدهد.یعنی دو لبه زخم را کنار هم قرارمیدهد و باعث میشود زخم خود به خود ترمیم میشود.

چسب زخم های مختلفی دربازار موجود است:

  • انواع پارچه ای
  • نایلونی
  • حتی گیاهی،کدامیک مناسبتراست؟

این موضوع سلیقه ای است.چسب زخم های نایلونی طی شست و شو خیس نمیشوند و دوام آن بیشتراست.پسب پارچه ای با شست و شو خیس میشوند و خودخیسی برای زخم مضراست.بهترین نوع چسب زخم نوعی است که لایه خارجی نایلونی باشد تادر اثر تماس با آب سریع خیس نشود.درغیراینصورت یافرد مجبوراست مرتبا چسب را تعویض کندیا اگرخیسی باقی بماند سبب متورم شدن لایه شاخی پوست میشود.

استفاده نابجا ازچسب زخم به طورنمونه برای بستن زخم های عمیق چه مشکلی پیش می آورند؟

بعداز6 ماه اسکار و جوشگاه زخم قابل مشاهده است.

از کجا بفهمیم یک چسب زخم آلرژی زا است؟آیا برچسب خاصی روی آن وجود دارد؟

آلرژی یعنی واکنشی که بدن افراد به موادخارجی میدهد.یک مقدار ازاین آلرژی به دلیل ایراد چسب هاست و به این دلیل بروزمیکند که در چسب ازمواد آلرژی زا استفاده شده،یک مقدار هم به خودفرد مربوط میشود.بهتراست چسب زخم حتما از داروخانه های معتبرتهیه شود.چسب زخم هایی که دوره گردهامیفروشند کمی ناخالصی دارند و شانس ابتلا به آلرژی را درافراد بالامیبرند.افرادی که هم مستعد ابتلا به آلرژی هستند بهتراست از  چسب ضدآلرژی استفاده کنند.این چسب ها از کاغذهای خاصی تهیه شده و مواد آنها کاملا استاندارد است و باعنوان چسب ضدحساسیت به فروش میرسد.

چسب زخم با برندهای زیر موجود میباشد:

پاندا _ ایراپانس _ بهنوار _ پنبه ریز _ KM _ CANSINBANT و …

واحد فروش:

☎️034-34228887

?09132930456

 

تجهیزات پزشکی،افراتجارت کریمان، چسب، چسب زخم، چسب زخم پاندا، چسب زخم ایراپانس، چسب زخم بهنوار، چسب زخم پنبه ریز، ]چسب زخم کی ام، چسب زخمKM، چسب زخم cansinbant